2990 TL ve üzeri siparişinizle birlikte LAL Pırlanta'dan Pırlantalı Aşk Kolyesi hediye!

ÜCRETSİZ KARGO

3D GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7 GÜNDE ÜCRETSİZ İADE

SERTİFİKALI ÜRÜNLER

BAKIM GARANTİSİ

ŞIK MÜCEVHER KUTUSU

Yüzyıllardır kulak bölümünü süsleyebilmek için tercih edilmekte olan küpe modelleri, günümüzde erkek kadın fark etmeksizin oldukça sık tercih edilmektedir. Özellikle küçük yaşlarda başlayan küpe takma alışkanlığı, yaşam boyunca devam eden bir forma dönüşebilmektedir.

 

Günümüzde hala özenle üretilmekte olan küpe çeşitleri, mücevher reyonlarının baş köşesinde sunulmaya devam ediyor. 18.yüzyılın başlarında ortaya çıkan küpe takma akımı, bir süs aracı olmasının yanı sıra dini amaçlar, sınıf farklılığını ortaya çıkarmak ve karşı cinsi etkileyebilmek tarzında değişik amaçlar için de tercih ediliyordu. Günümüzde yalnızca süsleme amacıyla tercih edilmekte olan küpe modelleri, üretim malzemesi bakımından da değişikliğe uğramış bir formda bizlere sunuluyor. 19.yüzyılın ortalarında başlayan ve hala oldukça popüler şekilde devam eden pırlanta küpe akımı, kadınların mücevher koleksiyonlarında en nadide parçalar olarak saklanmaktadır. Çoğunlukla tercih edilmekte olan tektaş modelleri hem günlük kullanım hem de özel günlere uygunluk açısından şıklığın zarafet ile buluşmuş halini anımsatıyor. Hal böyle olunca pırlanta küpelerin kadınlar arasında popüler olması ve değerli bir takı olarak lanse edilmesi, önlenemez bir yükselişe geçmiş durumdadır. Aynı zamanda önemli bir düğün organizasyonunda veya romantik bir akşam yemeğinde pırlanta küpe modellerini tercih etmekte olan kadınlar için zarafetlerini pırlanta şıklığı ile birleştiriyorlar söylemi de yanlış bir tabir olmayacaktır.

 

Pırlanta Küpelerin Özellikleri Pırlanta küpe çeşitleri, günümüzde oldukça şık ve özverili şekilde üretilmiş modeller ile karşımıza çıkabilmektedir. Sarı ve beyaz altın pırlanta renklerinde kadınlara şıklık katmakta olan parçalar, kişisel zevklere uygun şekilde üretiliyor. Ayrıca pırlanta küpe modelleri imal edilirken üretici firmaların 4C kuralına da uyması zorunludur. Aksi taktirde sunulan pırlanta küpe modelinin pırlanta kategorisinde incelenebilmesi imkânsız bir hal alır. Ülkemiz çapında sıklıkla tercih edilmekte olan pırlanta küpe modeli ise yuvarlak kesim olan klasik tektaş küpelerdir. Bunu takiben oval, markiz ve baget özelliklere sahip küpe modelleri de günümüzde daha popülerliğini koruyor. Berraklık ise pırlanta küpelerin değerini etkilemekte olan önemli özellikler arasındadır. Ayrıca bir pırlanta küpe için ne kadar berrak ise o kadar değerli olduğunu söylemek rahatlıkla ifade edilebilecek bir tanımlamadır.

Devamını Oku
Pırlanta Tektaş Küpeler

Pırlanta Tektaş Küpeler

Pırlanta Baget Küpeler

Pırlanta Baget Küpeler

Pırlanta Fantazi Küpeler

Pırlanta Fantazi Küpeler

Pırlanta Safir Küpeler

Pırlanta Safir Küpeler

Pırlanta Yakut Küpeler

Pırlanta Yakut Küpeler

Pırlanta Zümrüt Küpeler

Pırlanta Zümrüt Küpeler

Pırlanta Halka Küpeler

Pırlanta Halka Küpeler