9999 TL ve üzeri siparişinizle birlikte LAL Pırlanta'dan Pırlantalı Gümüş Kar Tanesi Kolye hediye!
Lal Pırlanta

ÜCRETSİZ KARGO

Lal Pırlanta

3D GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7 GÜNDE ÜCRETSİZ İADE

Lal Pırlanta

SERTİFİKALI ÜRÜNLER

BAKIM GARANTİSİ

Lal Pırlanta

ŞIK MÜCEVHER KUTUSU

Neden Pırlanta Mücevherlere Yatırım Yapmalısınız?

Yatırım, varlıklarınızı piyasalardaki dalgalanmalara karşı koruyabilmenizi sağlar. Bununla birlikte yatırım görece çok yönlü bir kavramdır. Birçok türü olduğu gibi finansal yatırım günümüzde en yaygın olarak tercih edilen yatırım türüdür. Finansal yatırım yaparken gözetmeniz gereken en önemli detay ise riskleri minimalize etmektir. Tam da bu noktada neden pırlanta mücevherlere yatırım yapmalısınız, sorusuna bir cevap bulabiliriz. Pırlanta da dahil olmak üzere değerli taşlar, işlenmeye başladıkları ilk günden beri bir çeşit yatırım aracı olarak düşünülmüştür. Bu durumun temel sebebi sadece değerli taşların muhteşem görünümleri ve eşsiz ışıltıları değildir. Pırlanta gibi değerli taşlar, nadiren bulunan ve her zaman maddi karşılığı olan ürünlerdir. Dolayısıyla diğer finansal yatırım araçlarına göre yatırım riskini önemli ölçüde minimalize eder. Ayrıca pırlanta, minimal boyutu nedeniyle kolaylıkla saklanabilir yapıdadır. Bu doğrultuda neden pırlanta mücevherlere yatırım yapmalısınız diye merak ediyorsanız, pırlantanın finansal yatırım açısından birçok cazip avantaja ev sahipliği yaptığını bilmelisiniz.

Pırlanta Neden Bu Kadar Tercih Edilir?

Pırlanta; eşsiz bir görünüme sahip olması ve değerini piyasalardaki dalgalanmalara karşı her şart altında koruyor olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Günümüzde pırlanta, daha çok özel anların bir parçası olarak düşünülüyor olsa da sadece bir çeşit anlam ifade eden armağan değildir. Aynı zamanda pırlanta, tarihin her döneminde olduğu gibi gücün ve zenginliğin de göstergesidir.

Pırlantanın eşsiz ışıltısı ve muhteşem anlamı dışında bir çeşit finansal yatırım aracı olarak tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bunlar arasında en önemlisi pırlantanın, yani onun hammaddesi olan elmasın yüksek düzeyde dayanıklılığa sahip olmasıdır. Elması bu denli değerli kılan şey de tam olarak sahip olduğu eşsiz dayanıklılıktır. Dışarıdan gelen darbelere karşı üst düzey dirence sahiptir.

Pırlantanın bu özelliği, onu mükemmel bir yatırım aracına dönüştürür. En nihayetinde yatırım araçları güvenilir olmalıdır ve pırlanta bunu fazlasıyla vadeder. Pırlantanın yatırım aracı olarak değerlendirilmesinde ön plana çıkan diğer özelikler ise boyutları ve kolaylıkla saklanabiliyor olmasıdır. Dolayısıyla her şart altında güvenle gelecek dönemde kullanılmak üzere saklanabilir.

Lal Pırlanta'nın pırlanta set modelleri sizlerle..

Pırlanta Takı Almanın Avantajları

Neden pırlanta mücevherlere yatırım yapmalısınız, merak ediyorsanız burada pırlanta takıların vadettiği avantajları doğru şekilde değerlendirmeniz gerekir. Pırlanta, gerçek anlamıyla doğanın ölümsüz sanat eseri olan elmasın son haldir. Dolayısıyla günümüzden bin yıl önce bile pırlantaya dönüştürülen elmas, hala aramızdadır.

Elması ve pırlantayı biricik kılan şey de tam olarak böylesine eşsiz bir özelliği bünyesinde barındırmasıdır. Bu doğrultuda pırlanta takı almanın avantajları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Boyutları sebebiyle arzu edilen her türden ortamda kolaylıkla muhafaza edilebilir.

  • Dünyanın her noktasında benzer değere sahiptir ve aynı ölçüde geçerlidir.

  • Dayanıklı yapısı, uzun süre kullanabilme imkanı sunar.

  • Eşsiz parıltısı ve zarif dokusuyla muhteşem bir estetik vadeder.

  • Her ortamda tarzınızı ön plana çıkarabilecek eşsiz detaylara sahiptir.

  • Sadece ailenize özel bir mücevher geleneği geliştirebilmenizi mümkün kılar.

Pırlanta takı almak, sonsuzluğa uzanan ışıltı dolu bir serüvenin başlangıcını teşkil eder. Pırlanta takıların tüm bu avantajları, aynı zamanda neden pırlanta mücevherlere yatırım yapmalısınız sorusunun cevabı niteliğindedir.

Pırlanta Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Pırlanta takı fiyatları mücevherin; karat özelliğine, kesim tekniğine, berraklığına ve rengine göre farklılık gösterir. Pırlanta takı fiyatlarını etkileyen tüm bu faktörler arasında en önemlisi ise şüphesiz pırlantanın sahip olduğu karat miktarıdır. Bununla birlikte karat özelliği daha yüksek olan pırlanta takılar, her zaman daha düşük olanlara göre daha fazla maliyetli olmayabilir.

Bu durumun en temel sebebi pırlanta takı fiyatlarını belirleyen diğer unsurlardır. Özellikle berraklık ve pırlantanın rengi, pırlanta takıların değerini belirlemede oldukça hayati bir yere sahiptir. Renk açısından daha yüksek standartta olan bir pırlanta, karat özeliği bakımından düşük olsa da başka bir pırlanta takıya göre daha yüksek fiyatta olabilir.

Aynı durum berraklık açısından da geçerlidir. Berraklık standardı üst düzey olan pırlanta takılar, karat özelliğinden bağımsız olarak benzer nitelikte diğer takılara göre daha maliyetli olabilir. Genel anlamıyla pırlanta takılar için kullanılan 4C özelliğinin, değer ve fiyatlandırma açısından en önemli etken olduğunu söylemek mümkündür. 4C kriterleri yüksek olan pırlanta takılar, diğerlerine göre daha yüksek fiyattadır.

Neden Pırlanta Aksesuara Sahip Olmalısınız?

Pırlanta aksesuarlar; eşsiz ışıltısı, kusursuz görünümü, uzun yıllar boyunca yaşamınıza refakat edebiliyor olması, üst düzey dayanıklılığı ve değerli bir taş olması nedeniyle tercih edilir. Dolayısıyla neden pırlanta mücevherlere yatırım yapmalısınız, sorusuna bir cevap arıyorsanız, pırlantanın sahip olduğu eşsiz özelliklerin farkına varmanız yeterlidir.

Pırlanta, sahip olduğu kusursuz özelliklerle tarihin her döneminde değerli olmuştur. Eşsiz ışıltısının yanı sıra boyutu, dayanıklılığı ve kolaylıkla muhafaza edilebilmesi onu önemli bir yatırım aracı haline dönüştürmüştür. Üstelik sadece günümüzde değil, pırlanta sahip olduğu tüm bu özelliklerle her dönem gerçek bir yatırım aracı olarak kullanılmıştır.

Dayanıklılık

Neden pırlanta mücevherlere yatırım yapmalısınız sorusunun ilk ve en önemli cevabı pırlantanın doğası olan elmastan gelir. Elmas, doğa içerisinde kusursuz bir dayanıklılığa sahiptir. Bugün satın aldığınız pırlanta takı, aradan geçen on yıllara rağmen değerini korur. İyi bakmanız durumunda pırlanta takınız herhangi bir deformasyona uğramadan on yıllar sonrasına uzanabilir.

Kolay Muhafaza

Pırlanta takılar kolaylıkla taşınabilir, muhafaza edilebilir ya da bir yerden bir yere aktarılabilir. Pırlanta takınızı en zor gününüzde dünyanın farklı noktalarında bile değerinde herhangi bir kayıp yaşamadan yatırım aracı olarak değerlendirebilirsiniz.

Boyut

Pırlanta takılar, son derece minimal boyuttadır. Bu noktada çok sık altın gibi değerli taşlarla karşılaştırılıyor olsa da boyut açısından pırlanta, ebatlarına göre en değerli taştır. Aynı boyutlardaki altın mücevherlere göre 2 veya 3 kat daha yüksek değere sahip olabilir.

Lal Pırlanta muhteşem pırlanta aksesuar koleksiyonlarıyla değerli taşların en değerlisi olan elması, yaşamınıza estetik tasarımlarla taşıyor. Kusursuz görünümünüzü muhteşem bir anlam ve ışıltıyla tamamlayabileceğiniz pırlanta aksesuarlarınızı, bir yatırım aracı olarak gelecek nesillere ve dönemlere de aktarabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.lalpirlanta.com/blog/baget-koleksiyonu-ile-pirlanta-isiltisini-yakalayin linkinden ulaşabilirsiniz.

Neden Pırlanta Mücevherlere Yatırım Yapmalısınız?