6000 TL ve üzeri siparişinizle birlikte LAL Pırlanta'dan Pırlantalı Gümüş Hayat Ağacı Kolye hediye!
Lal Pırlanta

ÜCRETSİZ KARGO

Lal Pırlanta

3D GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7 GÜNDE ÜCRETSİZ İADE

Lal Pırlanta

SERTİFİKALI ÜRÜNLER

BAKIM GARANTİSİ

Lal Pırlanta

ŞIK MÜCEVHER KUTUSU

Gelin Takısı Nasıl Seçilir?

Gelin takısı, en özel günlerde gelinlerin muhteşem görünümünü tamamlayacak en seçkin ve ayrıcalıklı parçalardandır. En özel anlardan biri olan düğün organizasyonlarda takı tercihi, gelinlikle uyum kurmalıdır. Gelinliğiniz için en uygun takı tercihi ise gelinliğin tasarımıyla doğrudan ilişkilidir.  En özel gününüzde görünümünüzü ışıltıyla tamamlamak istiyorsanız pırlantanın ve değerli taşların büyüleyici ışıltısını tercih edebilirsiniz. Özellikle pırlanta, anlam ve kusursuzluk dolu dokusuyla en özel günlerinize ışıltı katacaktır. Gelin takısı tercih ederken dikkat etmeniz gerekenleri ve gelinliğinizle en uygun takı modellerini sizler için derledik.

Gelin Takısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin takısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi düğünde giyeceğiniz gelinliktir. Gelinliğiniz tarzı ve benimsediğiniz konsept, doğru takı tercihinin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Bununla birlikte gelinlik tercih ederken de yine vücut tipinizi ve beklentilerinizi doğru şekilde analiz etmeniz gerekir.

Vücudunuza, tarzınıza ve konseptinize en uygun gelinlikle pırlantanın muhteşem ışıltısını kombinlemek, en özel gününüzde kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tercih ettiğiniz gelinlikte bulunan taş ya da pul detayları da yine ön plana çıkarmak istediğiniz takılar açısından oldukça belirleyicidir.

Gelinlik Modeline Uygun Takı Seçimi

Gelinlik modeline uygun takı seçimi, çoğunlukla gelinlerin en çok zorlandığı durumlardan biridir. Burada gelinliğin modeli belirleyicidir. Yaka detaylarıyla ön plana çıkan gelinliklerde küpeler, minimal taşlarla vurgulanabilir. Yaka detaylarının yoğun olduğu dekolte bölgesi açık gelinliklerde ise pırlanta kolyeler kusursuz bir görünüm vadeder.

Ayrıca özellikle son dönemde çok sık tercih edilen straplez gelinliklerde gelin takısı seçimi ise daha minimalist tasarımlardan oluşmalıdır. Sade bir straplez gelinlik, klasik detaylarıyla ön plana çıkan ve pırlantanın büyüleyici dokusunu en iddialı şekilde yansıtan kolye, küpe ve hatta bilekliklerle kusursuz bir bütünlük kurar.

Yaka Detayları Oldukça Önemli

Gelinliğiniz için en uygun gelin takısı tercihinde bulunmak istiyorsanız en önemli detay, gelinliğin yaka bölümüdür. Geleneksel yaka kısmı kapalı hakim yaka gelinlikler için sade mücevherler oldukça idealdir. Burada hemen her türden mücevherde, pırlantanın eşsiz dokusunu en etkileyici şekilde yansıtan tektaş konseptini benimseyebilirsiniz.

Özellikle tektaş küpe ve kolyeler, gelinliğinizle mükemmel bir uyum kuracaktır. Aynı zamanda sade tasarımlı pırlanta fantezi küpeler de yine gelinliğiniz için ideal bir takı tercihidir. Tüm bu durumlar, aynı şekilde bisiklet yaka gibi oval tasarımlı gelinlikler için de geçerlidir. Her iki türden gelinlikte de olabildiğince sade tasarımlı pırlantalara yönelim gösterilmelidir.

Sırt Dekoltesi Olan Gelinlik Modelleri

Son dönemin en trend gelinlik modellerinden olan sırt dekolteli gelinliklerde takı tercihi, iki farklı detay üzerinden değerlendirilmelidir. Bu tarz bir gelinlik modeli tercih ettiniz ve saçlarınızı minimal bir topuzla ya da iki yana atarak kullanmayı uygun gördüyseniz, gelin takısı tercihini olabildiğince iddialı modellerden yana kullanabilirsiniz.

Büyük taşlardan oluşan pırlantalar, baget kesim pırlantalar ya da diğer değerli taşların yer aldığı tasarımlar gelinliğinizle eşsiz bir uyum kuracaktır. Bununla birlikte sırt dekolteli gelinlik modellerinde pırlanta gerdanlıklar da görünümünüzü kusursuzlukla tamamlar. Pırlanta gerdanlıklarla en özel gününüzü muhteşem takı kombininizle süsleyebilir ve tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Straplez Gelinlik Modelleri İçin En Uygun Takılar

Straplez gelinlikler, doğru bir küpe tercihi ile muhteşemliğinizi tamamlamak açısından eşsiz bir tercihtir. Özellikle omuzlarınız inceyse ve en özel gününüzde tercihinizi straplez gelinlikten yana yaptıysanız, minimal taşlardan oluşan pırlanta küpeler ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Pırlanta safir veya yakut küpeler, son derece ideal bir seçenektir.

Ayrıca straplez gelinliğinizle daha büyük taşlı tasarımlarıyla ön plana çıkan pırlanta küpeleri de kombinleyebilirsiniz. Aynı şekilde kolye tercihinizi de yine orta büyüklükte bir pırlantaya ev sahipliği yapan kolyeden yana kullanabilirsiniz.

Düğün Takı Setleri

Düğün takısı denildiğinde akla ilk gelen mücevherler ise setlerdir. Düğün takı setleri, tarzınızı tamamlamak ve görünümünüze estetik katmakla kalmaz. Aynı zamanda sizi bütünlüklü de kılar. Her biri birbiriyle uyumlu tasarımlardan oluşan düğün takı setleri, tüm detaylarınızla ışıltıyla parlamanızı sağlayacaktır.

Lal Pırlanta, gelinlere özel seçkin koleksiyonu ile en özel gününüzde ışıltınızdan taviz vermemeyi vadediyor. Düğün takısı koleksiyonlarında yer alan seçkin modellerle, gelinliğinizi pırlantanın kusursuzluğu ile tamamlayabilir ve en unutulmaz gününüze anlam katabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.lalpirlanta.com/blog/her-stile-uygun-pirlanta-bileklikler linkinden ulaşabilirsiniz.

Gelin Takısı Nasıl Seçilir?